Obecní cesty, podnět, návrh k vypracování dlouhodobého plánu

Obecná diskuze o obci Pěnčín
Pravidla fóra
Správce webových stránek si vymezuje právo mazat anonymní příspěvky nebo ty, které překračují meze slušného chování.

Obecní cesty, podnět, návrh k vypracování dlouhodobého plánu

Příspěvekod pavelhlob » 30 pro 2018, 23:36

Obecní úřad
Pěnčín

zastupitelé obce
Pěnčín 57
468 21 Bratříkov

Pavel Hlobil
Bratříkov 141
Pěnčín 468 21
tel.724508941
724508941@seznam.cz

Pěnčín 30.12.2018

Věc: Návrh na vypracování dlouhodobého plánu údržby místních komunikací.

Dne 26.11.2018 jsem na základě zák. 106/1999Sb. o svobodném přístupu k informacím požádal pana starostu a pana místostarostu o odpovědi na otázky, které se týkají údržby komunikací ve vlastnictví obce. Pan starosta mi dne 4.12.2018 odpověděl. Za odpověď děkuji.

Podle odpovědi pana starosty o všech opravách místních komunikací rozhodlo zastupitelstvo. Přesto mám po odpovědi pana starosty stále pochybnosti o některých provedených opravách, úpravách komunikací. Plán oprav nelze provádět na poslední chvíli, v časovém presu a nahodile. Jsem stále přesvědčen, že některé opravy nebyly provedeny účelně a investice do oprav nebyly vynaloženy efektivně. Pochybnost i přes odpověď - neodpověď pana starosty vyvolává položení asfaltu před školou, kde následně probíhá přístavba budovy. Stejně tak položení asfaltu od čp.120/L.Hladkého/ směrem k Hamrštici, bez návaznosti na další opravené části cest. To, že nebyl dodržen projekt pro zpomalovací prahy (projekt uvádí 6cm, skutečnost je výrazně větší) je odpovědnost toho, kdo práce přebíral a nechal uhradit fakturu.

Jsem přesvědčen, že je možné se rozhodování zastupitelstva pod časovým tlakem a tím i případným zbytečným výdajům, nebo jen dohadům o účelnosti provedených prací vyhnout. Jako občan se mohu jen obrátit na zastupitele, kteří podle ústavy obec spravují a vznést návrh, podnět, žádost, ale zastupitele by měli buď podnět příjmout, nebo odmítnout to je na pouze na jejich rozhodnutí a odpovědnosti.

Navrhuji, aby byl zpracován dlouhodobý plán údržby místních komunikací a to na nejméně následující 4roky. Návrh plánu údržby komunikací s hrubým odhadem nákladů by mohli předložit uvolnění funkcionáři obce, kteří mají k dispozici každý rok cca 4tisíce hodin. Návrh by měl být předložen jako veřejný, např. na vebu obce, aby se k němu mohli písemnou formou, nebo při návštěvě OÚ, vyjádřit všichni občané, protože se to týká především občanů. Teprve po zpracování připomínek občanů Pěnčína by mohl být plán schválen. Stav mnoha obecních cest vyvolává potřebu oprav, údržby, a nepochybuji, že se sejde tolik návrhů, že množství cest k opravě vydá ne na 4roky, ale nejméně na 8-10let. Pokud budou takto uvážlivě a s časovou rezervou zastupitelé postupovat, pak těžko může vzniknout pochybnost o účelnosti oprav.

Děkuji předem zastupitelům, že se budou tomuto problému, který se týká všech občanů Pěnčína věnovat a příjmou příslušné usnesení.

Pavel Hlobil
pavelhlob

Jméno a příjmení: Pavel Hlobil
Adresa: Bratříkov 141

Zpět na Vše o Pěnčíně