Dopravní bezpečnost v obci

Obecná diskuze o obci Pěnčín
Pravidla fóra
Správce webových stránek si vymezuje právo mazat anonymní příspěvky nebo ty, které překračují meze slušného chování.

Dopravní bezpečnost v obci

Příspěvekod Strnad » 02 lis 2011, 07:03

Po delší době jsem se podíval na naše obecní stránky naší obce a jsem z nich hodně rozpačitý. Podle mě jsou to jedny z nejhorších stránek které kdy obec měla, okolní obce mají daleko lepší prezentaci. Návštěvní kniha ?, tak to je kapitola sama pro sebe, mám pocit , že administrátor respektivě zadavatel stránek by tam nejraději dal potvrzovací kód v čínštině aby se případný zájemce o registraci po 3 nezdařeném pokusu opisování kódu vykašlal na registraci a nezapojoval se do nějakých diskuzí aby se tady náhodou neobjevilo něco nehezkého. Prostě se dělá všechno proto aby se žádná diskuze nekonala, taková "čínská" cenzůra. Taky podle toho kniha návštěv vypadá. obětuji se a dám příspěvek ab to nebylo tak smutné.
Dopravní bezpečnost v obci to je téma ke kterému si neodpustím poznámku. Podle současného vedení obce a jejich výroků v médiích a konkrétních činů začínám trpět syndromem, že jsem "pirát silnic". Zamezení provozu okolo ZŠ jsem ještě pochopil ,ač bych si řešení představoval jinak, ale současné omezení rychlosti okolo OÚ na 30 km/h se mi zdá již přespříliš. Sice je tam dodatková tabulka vymezující kdy se má tato rychlost dodržet, ale přesto se mi zdá, že to je už hodně přehnané. Nevím kdo o tom rozhodl, ale podle mě o to musela obec požádat a předpokládám, že to prošlo zastupitelstvem. To se personál OÚ tak bojí o svoji bezpečnost, že musí vydávat taková nařízení?? To je už příliš populistické a líbivé možná pro pár spoluobčanů, ale pro mě , a zcela jistě i pro mnoho dalších je to přímo nežádoucí. Myslím si, že tak jak jsou přechody pro děti uzpůsobené je zcela dostačující k jejich ochraně. Jestli se chete odlišovat nějak od jiných obcí tak prosím vymyslet něco opravdu potřebného a smysluplného.

J. Strnad
Strnad

Jméno a příjmení: Jaroslav Strnad
Adresa: Alšovice 35

Re: Dopravní bezpečnost v obci

Příspěvekod Michal Bernat » 02 lis 2011, 14:20

Dobrý den, vysvětlení ke snížení rychlosti v obci Pěnčín – škola z 50 na 30 km/h.
Obec Pěnčín v současné době neměla možnost vyjádřit se k rekonstrukci a ke značení nově zrekonstruované komunikace, vše bylo řešeno KSSLK.
Projekt na opravu komunikace je z roku 2008, a tudíž i v tomto roce vznikl projekt na dopravní značení. Po přímém dotazu na Policii ČR nám bylo řečeno, že v této době obec dala svůj požadavek ke snížení rychlosti v okolí školy. Po nainstalování snížení rychlosti, o které jsme nevěděli, jsme začali jednat s policejní inženýrkou, která má toto na starosti, o přesunutí či úplném zrušení tohoto omezení. Není to tak jednoduché. Nejdříve se musí zastupitelstvo usnést na tom, že v tomto úseku stačí rychlost 50 km/h, což může proběhnout již na dnešním zasedání ZO. Když zastupitelstvo rozhodne o zrušení, tak začne kolečko úřední a snad nám je odstraní.
Co se týká obecních stránek, tak je to věc názoru. Diskusní fórum je standardní, používá ho třeba i Železný Brod a diskutujících je tam dostatek. Děkuji a přeji hezký den. Michal Bernat
Michal Bernat

Jméno a příjmení: Michal Bernat
Adresa: Pěnčín 57
468 21

Příspěvekod Strnad » 02 lis 2011, 22:24

Dobrý večer pane místostarosto,

děkuji za odpověď, jsem s ní zcela spokojen a toto Vaše vysvětlení zcela jistě prospělo celé problematice, neboť vícero spoluobčanů se nad tím "rozčilovalo", aspoň víme kde je původ a obec je tedy v tomto směru aspoň u mě z obliga. Pouze se mi nějak nezdá, že by někdo z obce o toto omezení rychlosti požádal v roce 2008. V zastupitelstvu to určitě nebylo na pořadu projednávání, aspoň si to myslím, že tohle bych si pamatoval.

Co se týká stránek tak máte pravdu, že je to o subjektivním pocitu, ale už jsem právě v minulosti slyšel od "broďáků" připomínky k Městským stránkám, že nejsou zrovna reprezantativní, tak nevím zda jste si vybrali správný vzor. Pro mě jsou velmi zdařilé stránky sousední Zásady, tak si představuji stránky.

J. Strnad
Strnad

Jméno a příjmení: Jaroslav Strnad
Adresa: Alšovice 35

Příspěvekod Kundera » 02 lis 2011, 23:19

Nechtěl jsem na toto fórum vůbec přispívat , před několika minutami jsem se vrátil z jednání zastupitelstva , kde jsem si svoje názory řekl nahlas , veřejně a rovněž tak jsem obdržel názory ,či argumenty protistrany.
Je pravda ,že i na zastupitelstvu se téma "30" probíralo a zastupitelé k tomuto bodu ,dle mého názoru , zaujali rozumné rozhodnutí. Ani já se nepamatuji ,že by v roce 2008 zastupitelstvo přijalo , byť náznakem takové rozhodnutí , které by KSSLK opravňovalo odůvodňovat , umístění této omezené rychlosti na udaném úseku. Rovněž tak se mi nezdají některé rozhodnutí KSSLK ohledně požadavku na zimní údržbu v Alšovicích a Huti , myslím si že by si tento orgán měl udělat pořádek v korespodenci.

Dále , co se týká stránek . Nevím , každý má určitý pohled a názor, já osobně si myslím ,že registrace je zbytečně komplikovaná . Byť jsem si jí protrpěl , myslím si , že jí budu využívat minimálně . Dávám přednost osobnímu jednání, což se o mě všeobecně ví . I dnes jsem neměl problém komunikovat jak na zastupitelstvu , tak s panem místostarostou nebo paní starostkou. A dostal informace , které jsem chtěl.

Proč jsem tuto přihlašovací kalvárii podstoupil je podoba fóra a zdůvodnění jeho činnosti.
To ,že se jedná o "brodský" rukopis poznal asi každý , kdo trochu pracuje s webem , ale opravdu a upřímně si myslím a hlavně doufám ,že tím veškerá podobnost končí. Pevně věřím ,že si naši představitelé vybrali jiné vzory ve svých funkcích než představitele města Železný Brod . Myslím zcela vážně , že se najdou daleko lepší vzory než tento . Vzhledem k tomu ,že to v Brodě tak trochu znám a téměř každý den slyším o občanů této obce co si myslí , nebude to až tak těžké si najít jiný a rozhodně lepší vzor.

L.Kundera
Kundera

Jméno a příjmení: Luboš Kundera
Adresa: Pěnčín Huť 146

Příspěvekod F_Šikola » 17 zář 2015, 21:21

Snad můj příspěvek také spadá do dopravní bezpečností v obci. Chci se zeptat, zda se plánuje vybudování nějakého chodníku okolo silnice 287 vedoucí obcí. Chůze např. z výletního areálu k Poště a dál není zrovna bezpečná, auta zde 50 vesměs nedodržují (až na vyjímky) a tak pokud jde člověk ještě s kočárkem je to celkem dobrodružné očekávat, zda se auto vyhne nebo ne. Děkuji za případnou reakci.
F_Šikola

Jméno a příjmení: Filip Šikola
Adresa: Bratříkov 101, 468 21, Pěnčín

Zpět na Vše o Pěnčíně