Zimní údržba

Obecná diskuze o obci Pěnčín
Pravidla fóra
Správce webových stránek si vymezuje právo mazat anonymní příspěvky nebo ty, které překračují meze slušného chování.

Zimní údržba

Příspěvekod Strnad » 18 úno 2012, 15:13

Já moc nechválím, spíš jsem kritický, ale tentokrát skládám poklonu OÚ ve spolupráci s KZS,a to za letošní údržbu obecních komunikací v Alšovicích. Po mnoha letech je na údržbě kominkací nasazen konečně člověk který umí jezdit traktorem a ještě k tomu umí protahovat. Více než pochvalu mu nemůžu dát, ale pokud mohu doporučit, tak by měl od zaměstnavatele zinkasovat nějaké prémie a hlavně ať nám ho tady nechá.
Strnad
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2011, 06:28
Jméno a příjmení: Jaroslav Strnad
Adresa: Alšovice 35

Re: Zimní údržba

Příspěvekod Karel H » 25 úno 2012, 20:03

Hezký den, také bych se připojil ke chvále.
Karel H
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2012, 20:02
Jméno a příjmení: Karel Hejdrych
Adresa: Benátky n.J. Pražská 339, Alšovice 163

Re: Zimní údržba

Příspěvekod Jirka Kuchynka » 08 pro 2013, 11:11

Tak je tu první sníh roku 2013 a mě se zdá, že se v Alšovicích přestalo solit. Doufám,že se mýlím. Neboť by to byla škoda minulý rok to fungovalo a nikomu z místních starousedlíků to dům nesežralo.
Jirka Kuchynka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 pro 2013, 11:07
Jméno a příjmení: Jirka Kuchynka
Adresa: Alšovice 11

Re: Zimní údržba

Příspěvekod Michal Bernat » 09 pro 2013, 10:55

Dobrý den,

komunikace, která vede přes Alšovice, je v majetku KSSLK. Vznesli jsme dotaz, jestli změnili druh posypu na údržbu této komunikace. Vrchní cestmistr sdělil, že komunikace se stále solí a solit bude.

Děkuji

Michal Bernat
Michal Bernat
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04 bře 2011, 11:41
Jméno a příjmení: Michal Bernat
Adresa: Pěnčín 57
468 21

Re: Zimní údržba

Příspěvekod Kundera » 10 led 2017, 23:16

Tak nám po delší době zase napadl sníh , paní Milerová.... řekl by Josef Švejk. Zatím jenom asi 35 cm a ještě prašanu. Za sebe a mnoho lidí z Hutě bych chtěl poděkovat panu Tomáši Paldusovi za velice dobrou až suprovou údržbu obecních cest v Huti a Patriku Bangovi za výtečné udržování výjezdového prostoru před Hz v Huti. Ale jak projíždím obcí, tak neméně kvalitní je údržba cest v celé obci a dle mého si zaslouží poděkování za dosavadní práci, celá parta traktoristů firmy KZS. Cesty jsou v daleko lepším stavu než silnice v obci pod správou KSSLK. Neměl jsem žádný problém projet kdekoliv a jakoukoliv cestu na pěnčínskui. Když to srovnám se stavem cest v okolních vesnicích nebo Železném Brodě či v Jablonci říkám si , jaké štěstí máme tasy na Pěnčínsku , že máe tady tuhle partu chlapů s traktory... a přece si, jak se dozvídám v posdlední době musejí vyslechnout na sebe řadu až dramatických stížností na jejich práci . Dochází až na takové termíny jako nesjízdnost a snad neschůdnost obecních cest... a také vím jak je tyto stížnosti mrzí, přesto dál trpělivě od časních ranních hodin do noci jezdí a snaží se dělat svoji práci... Kluci dík , víc Vám dát ani říct nemůžu. Autorům stížností chci vzkázat jen pár vět. Zatím napadlo pár centimetrů , co budete dělat až napadne 1m nebo v minulost nasněžilo i přes 1,5 m sněhu??? Nedovedu si to podle některých vyjádření představit... A to dnes většina lidí vlastní sněhové frézy - vidím to v ranních hodinách ,když jedu do práce. No a když nestačí či není fréza , existuje ještě jedno zcela stoprocentní zařízení, a to je lopata... asi už někteří zapoměli , tento nástroj byl v minulosti hojně a často zcea běžně a bezporuchově používán. Výsledek je zaručený. Sních v zimě prostě děli část lidí na dvě skupiny a to na uživatele aut a na řidiče... Ridiči jedou nebo najdou možnost jak jet a ti druzí volají stížnosti. Prostě ,když neumím tak nejedu , využiju obci dotovanou autobusovou dopravu , která zatím i na silnicích pod správou KSSLK jezdí bezproblémově. Nebo naše babičky používali jedno báječné zařízení v zimním čase , u nás se tomu říká " Renvolf a pro ty co chtějí být rychlejší doporučuji si pořídit a zapřáhnout psi... Takže - SNĚHU ZDAR !
Kundera
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2011, 22:31
Jméno a příjmení: Luboš Kundera
Adresa: Pěnčín Huť 146

Re: Zimní údržba

Příspěvekod Borča » 15 led 2017, 20:32

Neděle 15.1.2017,přijíždím po 12ti hodinové směně domu.Je téměř nemožné se dostat autem k bratříkovské hasičárně,je 19 hodin a údržba obecní cesty proběhla naposledy v 11 hod.za pomocí sousedu vyjíždím na parkoviště,vyházím si a přemýšlím o tom že příště zaparkuji v Huti u hasičárny a nechám se od Vás vážený pane Kundero po udržovaných obecních komunikacích odvézt.A to ani nechci domyslet,jak by se k našim starším spoluobčanům a sousedům v případě nutnosti dostala třeba sanitka,asi by je museli svážet na saních.Píši proto,že nejsem jediný v této obci,který si myslí,že to není po celé obci jak Vy píšete.

S pozdravem Borčický David
Borča
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2017, 20:14
Jméno a příjmení: David Borčický
Adresa: Bratříkov 67

Re: Zimní údržba

Příspěvekod Radka » 15 led 2017, 21:04

Souhlasím s panem Borcickym. Zrovna jsem absolvovala cestu z Bratříkova na Pěncin a hrůza. Na druhou stranu od Dřevěnky naposledy vyhrnuto možná tak dopoledne. Škoda že nejde vložit fotka. Mám k dispozici dvě. Nevím jestli je to chyba firmy , kterou má obec objednanou nebo chyba obce. Ale rozhodně by to chtělo nápravu . Byla bych nesmírně vděčná určitým lidem zdělit, že to není zas tak o řidíčích a v případě jakýchkoli urážek Vám chci říct že řidič jsem a i na sněhu upraveném umím řídit.
Radka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2017, 20:55
Jméno a příjmení: Hujerova Radka
Adresa: Bratříkov 19

Re: Zimní údržba

Příspěvekod Kundera » 16 led 2017, 17:46

K výše napsaným příspěvkům.. Já byl včera v cca 19 hodin na Krásné . Cesta od kostela na křižovatku na Čížkovice mi nedělala problém projet a to nebylo jak se píše cca od 11 hodin protaženo.
za druhé : parkovat v Huti u hasičárny bych nedoporučoval , jelikož je s obecní úřadem dohodnuto , že ty vozidla jejichž majitelé by dostali tento výborný nápad budou okamžitě odstraněny odtahovou službou na záchytné parkoviště do Rychnova. Za další - opravdu nevím jaká obecní cesta vede z Huti na Bratříkov? A v neposlední řadě o tom jestli je chyba ve firmě nebo v obci nevím a popravdě to ani nehodlám řešit, protože to je nesmyslná úvaha. Řešení je na snadě. Dnes Jablonec n N vyhlásil kalamitní stav 1. stupně- co to znamená si račte zjistit. Co když to vyhlásí obec Pěnčín rovněž ??? Co se týče situace se sanitkama - ano v takových případech a situacích jaké jsou v posledních dnech se to může stát. A stávalo se to i dříve. Nikdo by se z toho rozhodně neradoval a byla by to vážná situace , ale muselo by se to řešit vyjímečnými řešeními. Jen pro klid občanů, ZZSLK vlastní vozidla MB Sprinter 319 CDI , ALL ROAD se zvýšeným podvozkem a úpravou 4x4. Tyto vozidla disponují jednak zvýšeným podvozkem a dostatečným výkonem motoru. Navíc vozidla řídí zkušení řidiči, takže jsem přesvědčen ,že není cesta na Pěnčínsku kam by za pacientem nevyjeli a neposkytli mu potřebnou pomoc. A ještě jedna věc - cca před 1 hodinou jsem viděl taky zajímavou fotku a myslím si , že to není zrovna lichotivá fotka pro toho koho se týká... Hezký den a příjemné užiti zimních dní. LK
Kundera
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2011, 22:31
Jméno a příjmení: Luboš Kundera
Adresa: Pěnčín Huť 146


Zpět na Vše o Pěnčíně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron